Városlista
2025. december 8, hétfő - Mária

Hírek

2012. Április 30. 07:09, hétfő | Belföld
Forrás: mno.hu / MTI

2500 kilométert tenne meg a különleges repülő

2500 kilométert tenne meg a különleges repülő

A Földközi-tengert is átszelve immár 2500 kilométeres táv megtételére készül Bertrand Piccard svájci kalandkereső Solar Impulse nevű napelemes repülője, amely a tervek szerint 2014-ben világ körüli utat tesz.

Piccard különleges gépe eddig Franciaországba és Belgiumba repült Svájcból, májusban azonban messzebbre merészkedik: az együléses gép a Pireneusokat és a Gibraltári-szorost is átszelve Marokkóba indul madridi és rabati leszállással. Úti célja a Marokkó délnyugati részén fekvő Varzazát, „a sivatag kapuja” lesz.

A Solar Impulse 64 méteres fesztávolságú szárnyain 12 ezer szilíciumcellát helyeztek el, azok gyűjtik be a Nap energiáját a négy, egyenként 10 lőerős villanymotor működtetésére. A gép súlya 1,6 tonna.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 08. 07:48, hétfő | Belföld

Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a héten is

Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a jövő héten is, de marad a borult, párás, gyakran ködös idő, néhol szitálás is várható.

2025. December 08. 07:47, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: a gazdaság és kereskedelem, a migráció, a háború és az energia a török tárgyalások fő pontjai

Törökországgal minden évben áttekintjük a legfontosabb kérdéseket, a mostani tárgyalások négy fő pontja a gazdaság és kereskedelem, a migráció, a háború és az energia

2025. December 08. 07:43, hétfő | Belföld

Nagy István: a mezőgazdaság teljes kibocsátási értéke és jövedelmezősége is bővült

Az éghajlatváltozás okozta kihívások és a járványok ellenére a mezőgazdaság teljes kibocsátási értéke és jövedelmezősége is bővült - jelentette ki az agrárminiszter a Facebook-oldalára feltöltött vasárnapi videójában.

2025. December 07. 10:12, vasárnap | Belföld

A kényelmi díj eltörlésével több mint félmilliárd forint marad az autósoknál

Szeptember óta az autópálya-matrica online megvásárlása nem kerül többe annál, mintha benzinkúton szereznénk be, a kényelmi díj eltörlésével idén ősszel több mint félmilliárd forint marad az autósoknál