Hírek
2022. Március 05. 14:06, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
A gépjárműadóról szóló értesítések érkezésére figyelmeztet a NAV
Február közepe óta érkeznek az autósok elektronikus tárhelyére a gépjárműadóval kapcsolatos értesítések, határozatok a Nemzeti Adó- és Vámhivataltól (NAV);
aki nem nyitja meg időben a dokumentumot, nem tudja meg, mennyit kell fizetnie március 15-ig - hívta fel a figyelmet pénteki közleményében az adóhatóság.
A tájékoztatás szerint határozatot azok kapnak a NAV-tól, akiknek a tavalyihoz képest változott a gépjárműadójuk. Akiknek az adója nem változik, emlékeztető értesítést kapnak.
A gépjárműadó első részletét március 15-ig, a másodikat pedig szeptember 15-ig kell befizetni. Ha valaki elmulasztja a határidőket, késedelmi pótlékra számíthat.
Az adót kerekítés nélkül, forintra pontosan kell megfizetni a 10032000-01079160 számú, NAV belföldi gépjárműadó bevételi számlára. Aki a banki átutalást választja, a közleménybe az adószámát, illetve az adóazonosító jelét írja be, ne a rendszámát - tette hozzá az adóhivatal.
Az elektronikusan kapott dokumentumokat mihamarabb érdemes megnyitni, mert különben 30 nap után automatikusan törlődnek. Ha megnyitás után a tartós tárba helyezik a dokumentumot, később is visszakereshető a pontos összeg - jelezte a NAV.
A tárhelyen az értesítő emailben kapott linkre kattintva, (vagy a https://tarhely.gov.hu/ linket megnyitva) azonosított módon lehet belépni. Ha valaki elfelejtette az elektronikus tárhelyéhez a jelszót, e-mail-címét beírva jelszó-emlékeztetőt kérhet.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld
Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot
A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.
2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld
Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére
A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére
2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld
Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán
Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.

