Városlista
2026. április 24, péntek - György

Hírek

2012. Március 05. 06:00, hétfő | Helyi
Forrás: Tilinger Sándor

A „mi Kossuth-szoborcsoportunk” a Parlamentnél

A „mi Kossuth-szoborcsoportunk” a Parlamentnél

Tilinger Sándor szombaton a budapesti Kossuth téren járt, ahol a Károlyi Mihály emlékműve körüli területet lezáró kordonokra rögzített képeken a Horvay-féle Kossuth-szoborcsoport is látható.

A dombóvári fotós így számol be a helyszínen szerzett tapasztalatairól:

Megkezdődtek a Kossuth tér átalakításának munkálatai. A Károlyi Mihály emlékműve körüli területet lezárták. A kordonokra rögzített, időtálló anyagokra nyomtatott képeken az egykori építkezést és a régi hangulatot ábrázoló fotók, tervrajzok láthatók - a „mi Kossuth-szoborcsoportunkról” is.

A szép, napsütéses időt kihasználva utaztam fel, és örökítettem meg - mint a szoborcsoport lelkes, megszállott „fényírógép-masinisztája” - a láthatókat március 3-án délelőtt tíz és délután egy óra között. Természetesen a szoborcsoportról és az átépítésről elhangzó véleményeket is hallottam munka közben…

Ebből az anyagból állítottam össze egy gyors válogatást (váltakozva megjelenő jelenképekkel és a kordonon látható fotókkal) helyzetjelentés gyanánt. Elsősorban azoknak szánom, akik élőben nem láthatják a teret.

A Tilinger Sándor fotóiból összeállított képgalériánkért kattintson a hírünk címsora alatti „kapcsolódó galéria” hivatkozásra vagy a lenti felvételre.

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 23. 17:11, csütörtök | Helyi

Újabb környezetszennyezés a Kaposon, pusztulnak a halak

Aki bármilyen információval rendelkezik a szennyezéssel vagy annak forrásával kapcsolatban, kérjük keresse fel a Dombóvári Városi Horgászegyesület Vezetőségét vagy a helyi rendőrkapitányságot!

2026. Április 23. 10:06, csütörtök | Helyi

Tűzeset volt egy dombóvári lakóháznál

Kigyulladt egy lakóház tetőszerkezete szerda délután Dombóváron, a Móricz Zsigmond utcában.

2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi

Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz

Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.

2026. Április 22. 00:00, szerda | Helyi

A Dombóvári Szuperinfó legújabb száma oldalunkon már olvasható

Ha szeretné rendszeresen és mielőbb megkapni újságunkat online postaládájába, iratkozzon fel email címével az alábbi oldalon: