Hírek
2020. December 28. 10:57, hétfő |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Börtönre ítélték a vuhani járványkitörésről tudósító civil újságírót
Négy év börtönbüntetést szabott ki egy sanghaji bíróság hétfőn egy sanghaji nőre, aki az év elején a vuhani járványkitörés korai szakaszáról tudósított
- adta hírül internetes kiadásában a South China Morning Post (SCMP) című hongkongi lap.
A 37 éves, korábban ügyvédként tevékenykedő Csang Csan olyan videókat tett közzé az interneten, amelyek egyebek mellett a túlterhelt vuhani kórházakba nyújtottak bepillantást. A felvételek futótűként terjedtek el a világhálón.
A bíróság bűnösnek találta a nőt "viták szításában és bajkeverésben". A SCMP rámutat: a jogsértések e tágan értelmezett kategóriája öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető, és a kínai hatóságok gyakran alkalmazzák az eltérő vélemények elhallgattatására.
A fiatal nőt május közepén vették őrizetbe Sanghajban. Csang a kezdetektől fogva ártatlannak vallotta magát, és júniusban éhségsztrájkba kezdett az elfogatása elleni tiltakozásként. Védőügyvédje elmondása szerint a nyilvánosság kizárásával folytatott tárgyalásán Csang tolószékben vett részt, rossz egészségügyi állapotban. A nő egyelőre nem közölte, hogy kíván-e fellebbezni az ítélete ellen.
Csangon kívül még legalább három olyan kínai civil újságíró tudósított a vuhani járványhelyzetről az év elején, akiknek a holléte február óta nem ismert.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 03. 16:00, kedd | Külföld
Kínai külügyminiszter: a világ nem térhet vissza a \"dzsungel törvényéhez\"
2026. Március 03. 08:00, kedd | Külföld
Robert Fico találkozót javasol az Európai Bizottság elnökével a Barátság kőolajvezeték ügyében
Robert Fico találkozót indítványoz Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével a Barátság kőolajvezetéken történő tranzit újraindításáról
2026. Március 03. 07:39, kedd | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: a nagy hullám még hátravan
A \"nagy hullám még hátravan\" az Irán elleni offenzívából Donald Trump amerikai elnök szerint, aki hétfőn a CNN amerikai hírtelevíziónak nyilatkozva úgy fogalmazott: \"még nem is kezdték el igazán keményen ütni őket\".

