Hírek
2018. November 09. 08:00, péntek |
Helyi
Forrás: Dombó Média
Dombóvári győzelem Bátaszék ellen
A Tolna megyei I. osztályú férfi bajnokság 7. fordulójából a Bátaszéki SE csapatának Magyar Kupa-elfoglaltsága miatt halasztott mérkőzését pótolta a Dombóvári FC alakulata november 7-én a Szuhay Sportcentrumban.
A hazaiak nélkülözni voltak kénytelenek a kiállítás miatt eltiltott Keczeli Krisztián, a sérült Varga Bence és Balogh Szabolcs, valamint a munkahelyi elfoglaltsága miatt távol lévő Czifra Viktor szolgálatait, Pál Dániel igazoltan hiányzott, sőt Kardos Ernő is a kispadon ült edzőként, viszont Nagy Dominik először volt az emiatt alaposan felforgatott kezdőcsapat tagja.
A Magyar Kupa-sorozat során a Bátaszéki SE gárdája bejutott az ország legjobb 64 együttesének mezőnyébe, ám ott hazai pályán 7:1-es vereséget szenvedett az Újpest FC legénységétől szeptember 22-én, amikor a megyei pontvadászatban a dombóváriakkal kellett volna játszania.
Az elhalasztott találkozó elején jobbára a vendéglátók kezdeményeztek akciókat, a látogatók minden energiájukat a védekezésre fordították, úgy tűnt, hogy ők ezúttal lemondanak a támadásvezetések lehetőségéről. A házigazdák mezőnyfölénye a 19. percig meddőnek bizonyult, ekkor azonban Jenei Bálint iramodott meg a jobb oldalon és az alapvonal közeléből középre passzolt labdáját Horváth Árpád az ötösről nem sokkal perdítette a kapu mellé. A 37. percben aztán ritkán látható bombával megszerezte a vezetést a DFC csapata: Kovács Attila 20 méterről középről eleresztett lövésével „kipókhálózta” a kapu bal felső sarkát. A vezetés megnyugtatta az otthonukban pályára lépő fiúkat, akik közül 5 perccel később Bán Csaba végzett el jobb oldalról egy 25 méteres szabadrúgást, mely után a „bőr” csak centiméterekkel kerülte el a kapu jobb alsó sarkát. A szünetre a dombóváriak 1:0-s előnyével vonultak az öltözőbe a riválisok.
A térfélcserét követően az 54. percben Kovács Attila szépen ugratta ki a hátvédek között középen kibújó Jenei Bálintot, aki 14 méterről ügyesen átemelte a rárontó portás felett a labdát, ami aztán a hálóban kötött ki. A második gól után 20 perccel Androsics András jól passzolt a bal oldalon megiramodó Mészáros Tibor elé, ő szinte az alapvonalig vitte a labdát, amit aztán a kapus lába mellett elgurítva megszerezte alakulata harmadik találatát. Ekkor mindkét oldalon több cserével frissítettek a trénerek. A 88. percben Martinka Dániel egy remek kényszerítőzés után balról 14 méterről lőtt, de a bátaszékiek portása remek reflexszel hárított. A meccs ráadásban még egy veszélyes helyzet adódott a vendégek 16-osán belül: egy jobb oldali szögletet követően Kardos Ernő középről 9 méterről fejelt, a labda alig kerülte el kívülről a jobb oldali kapufát.
A Dombóvári FC legénysége megérdemelte gyűjtött be a 3:0-s győzelemért járó három pontot a bátaszékiekkel szemben, akik a nagyobb arányú vereség elkerülése érdekében mindkét félidőben megszállták saját térfelüket és a „sündisznó-állásból” csak nagyon ritkán bontakoztak ki.
7. forduló eredménye:
Dombóvári FE - Bátaszéki SE 3:0
Dombóvár: Iványi - Szekeres, Tieger, Martinka - Mészáros, Bán, Androsics, Nagy D., Kovács A., Jenei - Horváth Á.
Góllövők: Kovács A., Jenei, Mészáros
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 08. 21:23, hétfő | Helyi
Kettős jubileumot ünnepeltek Dombóváron: 50 éves a helyi karate, 20 éves a Dombóvári Karatesuli
Dombóvár méltó ünnepséggel tisztelgett a karate fél évszázados helyi jelenléte és a Dombóvári Karatesuli 20 éves fennállása előtt.
2025. December 08. 10:00, hétfő | Helyi
Tegyünk együtt a rászoruló családok karácsonyáért! – Karácsonyi Cipősdoboz Akció Dombóváron
Dombóvár Város Önkormányzata és helyi szervezetei idén is meghirdetik a Karácsonyi Cipősdoboz Akciót, hogy segítséget nyújtsanak a rászoruló családoknak.
2025. December 07. 16:17, vasárnap | Helyi
Kiemelkedő részvétel a KPVK nyílt napjain – pedagógus-, agrár- és társadalomtudományi szakok a fókuszban
A KPVK idei nyílt napjai minden várakozást felülmúltak: a pedagógusképzési, agrár- és társadalomtudományi szakok iránt rendkívül élénk érdeklődést mutattak a leendő hallgatók,
2025. December 05. 00:00, péntek | Helyi
Együtt a dombóvári Platán Otthonért – Hálás köszönet a támogatóknak!
2025. november 8-án az MMSZ Esterházy Miklós Technikum sportcsarnoka adott otthont a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Gondviselés Háza Platán Otthon jótékonysági báljának.

