Hírek
2013. November 22. 08:18, péntek |
Helyi
Forrás: MTI, fotó: Cserveni Gábor
El kell végeznie Dombóvárnak az egykori Korona szálló állagmegóvását
A dombóvári önkormányzatnak bírósági határozat szerint is el kell végeznie a legszükségesebb állagmegóvást az egykori Korona Szálló műemlék épületén.
Erről az önkormányzat honlapján közzétett tájékoztatóban Szabó Loránd, a város független polgármestere számol be.
Az állagmegóvást még 2012-ben a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal (KÖH) írta elő a város számára, amelyet a Tolna Megyei Kormányhivatal építésügyi és örökségvédelmi osztálya is megerősített. E szerint a tulajdonos önkormányzatnak megtámasztással azonnal biztosítania kell az épület északi végfalának és más teherhordó szerkezeteinek állagát, 90 napon belül pedig a teljes állagmegóvást el kell végeznie.
Az önkormányzat a Szekszárdi Közigazgatási és Munkaügyi Bíróságtól kérte a végzés felülvizsgálatát, amelyet a bíróság elutasított - olvasható a város képviselő-testülete számára készült előterjesztésben.
Az 1810 körül épült, klasszicista stílusú, kétszintes épület helyreállítása 2011 óta húzódik, a KÖH már akkor kritikusnak minősítette az állapotát.
Az Eszterházy-család egykori uradalmi épülete, amely a második világháború kezdetéig működött szállóként, 1963-ig állt műemléki védelem alatt, majd 2006-ban került fel ismét a védett épületek listájára. 1954 és 1979 között a város művelődési házának adott otthont, azóta kihasználatlanul áll.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 23. 17:11, csütörtök | Helyi
Újabb környezetszennyezés a Kaposon, pusztulnak a halak
Aki bármilyen információval rendelkezik a szennyezéssel vagy annak forrásával kapcsolatban, kérjük keresse fel a Dombóvári Városi Horgászegyesület Vezetőségét vagy a helyi rendőrkapitányságot!
2026. Április 23. 10:06, csütörtök | Helyi
Tűzeset volt egy dombóvári lakóháznál
Kigyulladt egy lakóház tetőszerkezete szerda délután Dombóváron, a Móricz Zsigmond utcában.
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 22. 00:00, szerda | Helyi
A Dombóvári Szuperinfó legújabb száma oldalunkon már olvasható
Ha szeretné rendszeresen és mielőbb megkapni újságunkat online postaládájába, iratkozzon fel email címével az alábbi oldalon:

