Városlista
2025. december 10, szerda - Judit

Hírek

2020. Május 14. 06:51, csütörtök | Belföld
Forrás: infovárosok

Elhunyt 6 beteg, ismét kismértékben nőtt a koronavírus-fertőzöttek száma

Elhunyt 6 beteg, ismét kismértékben nőtt a koronavírus-fertőzöttek száma

3380-ra nőtt a beazonosított koronavírus-fertőzöttek száma és elhunyt 6 krónikus beteg – közölte a koronavirus.gov.hu oldal.

Újabb 39 magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést, ezzel 3380-ra nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt újabb 6 krónikus beteg. Ezzel 436-ra emelkedett az elhunytak száma, 1169-en pedig már gyógyultan távoztak a kórházból.

Az aktív fertőzöttek száma 1775-re csökkent. Az aktív fertőzöttek 59 százaléka, az elhunytak 79 százaléka, a gyógyultak 59 százaléka budapesti vagy Pest megyei. 658 koronavírusos beteget ápolnak kórházban és 49-en vannak lélegeztetőgépen.
Elkezdődött a védekezés második szakasza. Ez nem a járvány végét jelenti, hiszen a vírus továbbra is terjed.

Az oldal térképe alapján továbbra is Budapesten (1619 ember) és Pest megyében (459) van a legtöbb fertőzött. Ezt követi Fejér (339), Zala (194), Komárom-Esztergom (180), valamint Csongrád megye (114). Békés megyében van a legkevesebb (11) fertőzött Magyarországon.

A cél, hogy fokozatosan, szigorú menetrend szerint újrainduljon az élet, és továbbra is elkerüljük a járvány „berobbanását”. Ezért Budapesten és Pest megyében továbbra is életben marad a kijárási korlátozás, vidéken viszont új szabályok léptek életbe. Az egész országban továbbra is fontos a 1,5 méteres védőtávolság tartása, és az arc eltakarása a boltokban és tömegközlekedési eszközökön.

Az időseket továbbra is arra kérik, hogy csak kellő körültekintés mellett hagyják el otthonaikat, és az élelmiszerboltokat, patikákat, drogériákat a nekik kijelölt idősávban, 9 és 12 óra között látogassák.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 10. 07:12, szerda | Belföld

Navracsics Tibor szerint a kormány ott áll az önkormányzatok mögött

A kormány ott áll az önkormányzatok mögött, ha nehézségek állnak elő - mondta Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter kedden Budapesten, a vis maior támogatások odaítéléséről szóló okiratok átadásán.

2025. December 10. 07:05, szerda | Belföld

Trump szerint nem ígért pénzügyi védőpajzsot Orbán Viktornak

A magyar miniszterelnök egy hónapja azt mondta, hogy megállapodott Trumppal egy 10-20 milliárd dolláros védőpajzsról, Trump szerint viszont ő nem tett erre ígéretet.

2025. December 09. 06:36, kedd | Belföld

Erdogan: kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat

Kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat - jelentette ki a török köztársasági elnök hétfőn Isztambulban.