Hírek
2019. Február 07. 08:30, csütörtök |
Helyi
Forrás: Dombó Média
Február 15-ig nyújthatják be pályázataikat a civil szervezetek
Február 4-én a Városháza Ujváry Termében tartotta a helyi Civil Tanács az idei első fórumát, melyen a városban működő társadalmi szervezetek képviselői nagy számban vettek részt.
A jelenlévők gyertyagyújtással és egy perces néma felállással emlékeztek meg a január 27-én 70 éves korában váratlanul elhunyt Király Gáborról, aki az elmúlt évtizedekben számos közéleti szerepet vállalt: volt önkormányzati képviselő, több dombóvári társadalmi szervezetben - többek között a Polgárőrségben és Kertbarátok Egyesületében - vezetői tisztséget töltött be és korábban négy esztendőn keresztül a Civil Tanács tagjaként is tevékenykedett.
Az összejövetelen Szabó Loránd polgármester arról beszélt, hogy a HACS Egyesület által az Európai Uniótól elnyert 400 millió forintos forrás több mint felét a település közösség-építését szolgáló infrastrukturális fejlesztésekre és programokra lehet felhasználni. Az önkormányzati vezető kiemelte azt, hogy az említett célok megvalósítására már most több pályázati igény érkezett, mint a szétosztandó keretösszeg.
A Civil Tanács elnöke arra hívta fel a figyelmet, hogy a város honlapján olvasható az a felhívás, mely az önkormányzat idei civil keretéből történő támogatás igénylésének módjáról és menetéről ad tájékoztatást. A helyi társadalmi szervezetek február 15-ig nyújthatják be pályázataikat a pénz elnyerésére.
- Az elbírálásánál nem az a lényeg, hogy egy-egy civil szervezet milyen programokat kínál a saját tagsága számára, hanem a fő szempont az, hogy azokba miként vonja be a település többi lakóját - hangsúlyozta Bódogné Pethes Janka.
A fórumon elhangzott még, hogy a Civil Tanács idén is megszervezi két olyan rendezvényét, mely a társadalmi szervezet körében az elmúlt évek során nagy népszerűségre tett szert. Az egyik ilyen a főzőversennyel egybekötött Családi Nap, aminek az időpontját június közepére tervezik. A másik pedig a szeretet ünnepe előtti Civil Karácsony, melyen a helyi közösségeket kiemelkedő színvonalú tevékenységükkel segítők elismerésére szolgáló Civil Díjakat is át fogják adni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 23. 17:11, csütörtök | Helyi
Újabb környezetszennyezés a Kaposon, pusztulnak a halak
Aki bármilyen információval rendelkezik a szennyezéssel vagy annak forrásával kapcsolatban, kérjük keresse fel a Dombóvári Városi Horgászegyesület Vezetőségét vagy a helyi rendőrkapitányságot!
2026. Április 23. 10:06, csütörtök | Helyi
Tűzeset volt egy dombóvári lakóháznál
Kigyulladt egy lakóház tetőszerkezete szerda délután Dombóváron, a Móricz Zsigmond utcában.
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 22. 00:00, szerda | Helyi
A Dombóvári Szuperinfó legújabb száma oldalunkon már olvasható
Ha szeretné rendszeresen és mielőbb megkapni újságunkat online postaládájába, iratkozzon fel email címével az alábbi oldalon:

