Városlista
2025. december 8, hétfő - Mária

Hírek

2011. Szeptember 14. 07:23, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress

Fellendülhet az ingatlanüzlet a végtörlesztéssel, de több külföldi bank elhagyhatja a magyar piacot

Fellendülhet az ingatlanüzlet a végtörlesztéssel, de több külföldi bank elhagyhatja a magyar piacot

A Banki Hitelkárosultak Egyesülete a hitelezési piac megtisztulását várja a miniszterelnök által tegnap bejelentett intézkedésektől.

A Bankszövetség ugyanakkor még tárgyalni sem hajlandó a felvetésről, inkább jogorvoslatot keres.

A kormány egyebek közt lehetővé tenné az adósság rögzített árfolyamon történő, egyösszegű végtörlesztését. Galcsikné Erdősi Éva a Banki Hitelkárosultak Egyesületének elnökhelyettese a Gazdasági Rádiónak ugyanakkor kiemelte, hogy ez a lehetőség nem minden adósnak nyújt érdemi segítséget, viszont az ingatlanpiacon hozhat némi fellendülést. A pozitív adóslista összeállítását kedvezőnek tartja a szakember, hiszen ez a bankok számára is fontos információval bír.

Közben Nagy Viktor elemző azt mondta azzal, hogy a kormány támogatta a devizahitelek végtörlesztésére vonatkozó múlt pénteki bejelentését, világossá vált, hogy több százmilliárd forintos veszteség érheti a hazai bankszektort. A miniszterelnök úgy nyilatkozott, hogy ez a döntés nem ingatja meg az ágazatot; az OTP és az FHB mögött egyébként is ott áll a magyar állam. Az elemző arra számít, hogy több külföldi bank is felhagy majd magyarországi tevékenységével.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 08. 07:48, hétfő | Belföld

Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a héten is

Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a jövő héten is, de marad a borult, párás, gyakran ködös idő, néhol szitálás is várható.

2025. December 08. 07:47, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: a gazdaság és kereskedelem, a migráció, a háború és az energia a török tárgyalások fő pontjai

Törökországgal minden évben áttekintjük a legfontosabb kérdéseket, a mostani tárgyalások négy fő pontja a gazdaság és kereskedelem, a migráció, a háború és az energia

2025. December 08. 07:43, hétfő | Belföld

Nagy István: a mezőgazdaság teljes kibocsátási értéke és jövedelmezősége is bővült

Az éghajlatváltozás okozta kihívások és a járványok ellenére a mezőgazdaság teljes kibocsátási értéke és jövedelmezősége is bővült - jelentette ki az agrárminiszter a Facebook-oldalára feltöltött vasárnapi videójában.

2025. December 07. 10:12, vasárnap | Belföld

A kényelmi díj eltörlésével több mint félmilliárd forint marad az autósoknál

Szeptember óta az autópálya-matrica online megvásárlása nem kerül többe annál, mintha benzinkúton szereznénk be, a kényelmi díj eltörlésével idén ősszel több mint félmilliárd forint marad az autósoknál