Hírek
2018. Június 22. 18:03, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Halálos és cserbenhagyásos gázolás részegen – 7 és fél évet kapott a ságújfalui férfi
Elítélte a bíróság azt a 23 éves ságújfalui férfit, aki tavaly télen halálra gázolt egy gyalogost, majd elhajtott a helyszínről. Mint kiderült: ittas is volt, ráadásként egy önkényesen elvitt autóval közlekedett.
A Salgótarjáni Járásbíróság a csütörtökön megtartott tárgyaláson halált okozó, ittas állapotban elkövetett járművezetés bűntette, segítségnyújtás elmulasztásának bűntette, közúti veszélyeztetés bűntette és jármű önkényes elvétele bűntette miatt 7 év 6 hónap börtönbüntetésre ítélt egy 23 éves ságújfalui férfit.
A bíróság által megállapított tényállás szerint a vádlott tavaly december 23-án, ismerőseivel beteglátogatóba érkezett a salgótarjáni kórházhoz. Mivel az autó vezetője tartott attól, hogy a kórház biztonsági személyzete nem engedi be az erősen ittas állapotban lévő vádlottat, ezért az indítókulcsot a kórházhoz közeli Báthory utcában parkoló autóban hagyta, hogy a vádlott és egy másik ismerőse melegedni tudjanak. A vádlott a sofőr tudta és beleegyezése nélkül a sofőrülésbe átült, az autót beindította és azzal a kórház felé, a Füleki út irányába elindult úgy, hogy az őt megakadályozni szándékozó ismerőse életét és testi épségét közvetlen veszélybe sodorta.
A vádlott a kórház bejáratánál az autóval felhajtott a járdára, és elütött egy gyalogosan közlekedő nőt, ezt követően pedig segítségnyújtás nélkül, a sérült nőt sorsára hagyva és a járművet hátrahagyva távozott. A sértett olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy a kórházban életét vesztette.
Az ügyész súlyosításért, míg a vádlott és védője enyhítésért jelentett be fellebbezést, ezért az ítélet nem jogerős.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 10. 07:12, szerda | Belföld
Navracsics Tibor szerint a kormány ott áll az önkormányzatok mögött
A kormány ott áll az önkormányzatok mögött, ha nehézségek állnak elő - mondta Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter kedden Budapesten, a vis maior támogatások odaítéléséről szóló okiratok átadásán.
2025. December 10. 07:10, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország az ukrajnai háború lezárását követő új világgazdasági korszakra készül
2025. December 10. 07:05, szerda | Belföld
Trump szerint nem ígért pénzügyi védőpajzsot Orbán Viktornak
A magyar miniszterelnök egy hónapja azt mondta, hogy megállapodott Trumppal egy 10-20 milliárd dolláros védőpajzsról, Trump szerint viszont ő nem tett erre ígéretet.
2025. December 09. 06:36, kedd | Belföld
Erdogan: kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat
Kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat - jelentette ki a török köztársasági elnök hétfőn Isztambulban.

