Városlista
2026. április 24, péntek - György

Hírek

2017. Február 06. 10:02, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Idén sem kell hozzányúlni a biztonsági gáztartalékhoz

Idén sem kell hozzányúlni a biztonsági gáztartalékhoz

A teljes lakossági téli gázfogyasztás 2,3 milliárd köbméter, az enyhének ígérkező február elején pedig több mint 1,5 milliárd köbméternyi gáz van a tárolókban, a biztonsági tartalékhoz az idén sem kell hozzányúlni

- mondta Scherer Zsolt, a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal szóvivője hétfőn az M1 aktuális csatornán. Emlékeztetett: Magyarország 3,7 milliárd köbméter betárolt gázzal kezdte meg a mostani fűtési szezont, ebből 2 milliárd volt a lakossági fűtési célra félretett mennyiség, ezt egészítette ki a mintegy 1 milliárd köbméter biztonsági tartalék, ami az illetékes miniszter rendelkezése alatt áll.

A szóvivő kiemelte: az ország gázellátása zömmel importon alapul, a tárolókban tartott stratégiai készlet biztonságot ad rendkívüli helyzet esetére.

Scherer Zsolt elmondta: az idén január 10-én volt a napi gáz csúcsfogyasztás 69,9 millió köbméterrel, az enyhülés nyomán ez 40 millió köbméterre esett vissza.

Megjegyezte, hogy a 69,9 millió köbméteres napi csúcsfogyasztás meg sem közelítette a 2006-os 90 millió köbméteres rekordot.

Címkék: fűtés, gáz, gáztartalék

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 24. 14:00, péntek | Belföld

Európai Ügyészség: készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni

Készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni - mondta Laura Kövesi, az Európai Ügyészség (EPPO) vezetője a 11. delphi gazdasági fórumon tartott sajtótájékoztatón csütörtökön.

2026. Április 24. 12:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: a Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat

A Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat - közölte a választáson nyertes párt miniszterelnöke csütörtökön a Facebookon.

2026. Április 24. 07:16, péntek | Belföld

Mol: megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába

Megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába - közölte a Mol Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde honlapján csütörtökön.

2026. Április 23. 14:00, csütörtök | Belföld

MVM: április 30-ig kérhetik az ügyfelek a villamosenergia-fogyasztásukra a rezsistop kedvezményt

Április 30-ig nyilatkozhatnak azok az ügyfeleknek, akik villamosenergia-fogyasztásukra kérik érvényesíteni a rezsistop kedvezményt - közölte az MVM szerdán az MTI-vel.