Hírek
2015. Október 22. 07:41, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Illegális bevándorlás: A kvótákról szóló bizottsági döntést véleményezi az Országgyűlés
Az Országgyűlés ma véleményezheti azt az európai parlamenti és tanácsi rendelettervezetet, amely lehetővé tenné a menedékkérők tagállamok között kvóták szerint történő szétosztását.
Az e heti utolsó ülésnap reggel 8 órakor kezdődik az európai uniós napirendi előterjesztés általános vitájával.
A képviselők az uniós jog szerint véleményezhetik a rendelettervezeteket abból a szempontból, hogy azok nem sértik-e a tagállamok függetlenségét. A parlament jelen esetben arról a tervezetről mondhatja el véleményét, amely létrehozná a menedékkérők áthelyezési válságmechanizmusát, és abban Magyarországtól 54 ezer menekültet venne át a többi uniós tagállam.
A parlament ezt követően négy indítványról tart még vitát, köztük a KDNP azon kezdeményezéséről, amely a csaló termékbemutatók visszaszorítását célozza. Emellett terítékre kerül még az adósságrendezésről szóló jogszabály változtatása, valamint a csőd- és közlekedési törvények legfrissebb módosítási javaslatai.
A Ház jövő hétfőn, az állami termőföldek privatizációjáról szóló vitával fejezi be aktuális ülését.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 09. 06:36, kedd | Belföld
Erdogan: kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat
Kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat - jelentette ki a török köztársasági elnök hétfőn Isztambulban.
2025. December 09. 06:35, kedd | Belföld
Hegyi Zsolt: 2029-ig teljesen megújul a szentendrei HÉV
Hegyi Zsolt: 300 milliárd forintból teljesen megújul a szentendrei HÉV
2025. December 09. 06:33, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint a migráció kérdése fontos lesz az áprilisi választáson
2025. December 08. 07:48, hétfő | Belföld
Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a héten is
Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a jövő héten is, de marad a borult, párás, gyakran ködös idő, néhol szitálás is várható.

