Hírek
2019. December 03. 14:01, kedd |
Külföld
Forrás: mti
Két hét után megtalálták az ausztrál pusztában eltűnt trió második tagját is
Az ausztrál pusztában eltűnt háromtagú társaság második tagját is megtalálta a rendőrség. A csodával határos módon megmenekült férfi kiszáradás és az erős napsütés okozta sérülések miatt orvosi ellátásra szorult
– írta meg kedden a BBC hírportálja. Két nő és egy férfi november 19-én indult kirándulni autóval az ausztráliai Északi területen fekvő Alice Springsből, de kocsijuk a Hugh-folyó medrében ragadt. A társaság három napig próbálta a kocsit kiszabadítani, aztán szétváltak, hogy segítséget keressenek.
A kutyájával az autó közelében maradó 52 éves Tamra McBeath-Riley-t, aki úgy maradt életben, hogy pocsolyavizet ivott és kekszet evett, 12 nap után találta meg a rendőrség.
A 40 éves Phu Tranra Alice Springstől 160 kilométerre, 14 nap után bukkant rá kedden egy gazda egy elhagyatott ingatlanon. A 46 éves Claire Hockridge után még kutatnak.
A rendőrség tájékoztatása szerint Trant erősen kiszáradt és megviselt állapotban találták meg. Kissé zavarodott volt, de miután vizet és ennivalót kapott a farmertől, javult az állapota.
A rendőrség helikopterekkel és gyalog is folytatja a keresést. „Nagyon nehéz a terep, homokos dűnék, kemény agyag, sűrűn álló fák és sziklák váltakoznak” – mondta el hétfőn a mentőakcióról tájékoztató Pauline Vicary felügyelő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 18. 15:00, szombat | Külföld
Uniós szóvivő: jelenleg nincs üzemanyaghiány az Európai Unióban
Jelenleg nincs üzemanyaghiány az Európai Unióban, az Európai Bizottság azonban felkészül a repülőgép-üzemanyagok esetleges, továbbra is aggodalomra okot adó ellátási hiányára
2026. Április 18. 08:32, szombat | Külföld
Donald Trump: Irán vállalta, hogy soha többé nem zárja le a Hormuzi-szorost
Irán beleegyezett abba, hogy soha nem zárja le újból a Hormuzi-szorost - írta Donald Trump amerikai elnök közösségi oldalán pénteken.
2026. Április 17. 10:00, péntek | Külföld
Donald Trump: tíznapos tűzszünetről állapodott meg Izrael és Libanon
Tíznapos tűzszünetről állapodott meg Izrael és Libanon - jelentette be Donald Trump amerikai elnök csütörtökön, miután egyeztetett a libanoni elnökkel és az izraeli miniszterelnökkel.
2026. Április 16. 17:00, csütörtök | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: nagyon közel van a konfliktus vége
Donald Trump szerint \"nagyon közel\" van, hogy lezáruljon az iráni konfliktus - az amerikai elnök erről a Fox Business gazdasági televíziónak adott, szerdán sugárzott interjúban beszélt.

