Városlista
2026. június 24, szerda - Iván

Hírek

2020. Július 01. 09:39, szerda | Belföld
Forrás: hirado.hu - fotók: MTI/Kovács Tamás

Kiderültek az országos koronavírus-tesztelés eredményei

Kiderültek az országos koronavírus-tesztelés eredményei

A reprezentatív felmérés alapján az a legvalószínűbb, hogy 56 ezer fő eshetett át a koronavíruson.

Május 1. és 16. között országos reprezentatív szűrést végzett négy orvosegyetem. Összesen 10 600 mintát ellenőriztek és 12 ezer kérdőívet értékeltek – közölte Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora szerdai sajtótájékoztatóján. Az országos Covid-19 szűrővizsgálat a 14 évnél idősebb magánháztartásban élőkre terjedt ki, összesen 489 településen - írta a hirado.hu.

Április utolsó hetére a kormány az újraindítás stratégián dolgozott. Ahhoz hogy lazítást országos szinten kivitelezni tudjunk, ahhoz megbízható adatokra volt szükség – fogalmazott.

Az országos reprezentatív szűrésben május 1. és 16. között a négy egyetem, Semmelweis Egyetem, a Pécsi Tudományegyetem, a Debreceni Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem vett részt.

Amíg március 11. és 22. között az a mintavételek 1,3 százalékos fertőzöttséget mutattak, addig egy hónappal később ez már 0,2 százalékra esett.

Összességében a PCR eredmények alacsony fertőzöttséget mutattak, így megszülethettek a korlátozó intézkedések feloldásáról a döntések.

Az idejében bevezetett korlátozó intézkedések hatásosak voltak és nem léptek fel tömeges fertőzések – mondta.

Voltak intézményi fertőzések, például a budapesti, vagy Zala megyei idősotthonokban, vagy egészségügyi intézményekben.

Közel 400 szűrőponton végezték a szűrést

A szűrővizsgálatokat a KSH bevonásával és az ITM támogatásával végezték el – tette hozzá Mag Kornélia, a KSH alelnöke. A szűrést a Központi Statisztikai Hivatal szervezte, a teljes mintát 17 787 főben határoztak meg.

Velük többféle módon vették fel a kapcsolatot. Mindenkit értesítettek postai úton, 14 250 főt ezen túl telefonon és 7373 ügyfélkapus megkeresés is történt.

A kerethiba, akiket nem sikerült elérni, mert vagy elhunytak, vagy elköltöztek összesen 2315, míg a szűrést megtagadók száma 3135.

A szűréseket 384 fix mintavételi ponton valamint 5 szűrőbusz segítségével végezték. Összesen 10 575 fő szűrését hajtották végre, közülük 1152 embert saját otthonában szűrtek meg. A részvételi arány 67,7 százalékos volt. Több mint 3000 orvos, egészségügyi szakdolgozó vett részt a nemzetközileg kiemelkedő szűrésben.

56 ezren eshettek át a betegségen

Az országos Covid 19 szűrővizsgálat a 14 évnél idősebb magánháztartásban élőkre terjedt ki, összesen 489 településen.

Végül 10 500 jelentkezek önként összesen 12 000 kérdőívet töltöttek ki. A szűrések során három aktív koronavírusos esetet találtak, közülük 2-en kórházban voltak.
A reprezentatív felmérés alapján az a legvalószínűbb, hogy 56 ezer fő eshetett át a koronavíruson – mondta Merkely Béla.

Az eredményeket értékelve elmondta, hogy 95 százalékos megbízhatósággal kijelenthető, hogy 10 ezer főből 56-86 fő betegedhetett meg.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld

Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot

A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.

2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld

Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére

A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére

2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld

Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán

Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.

2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld

V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért

A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.