Hírek
2017. Június 30. 21:31, péntek |
Helyi
Forrás: www.facebook.com/dombomedia.hu
Korszerűsítik a dombóvári bölcsődét
A becslések szerint 20-25 millió forintba fog kerülni az épület korszerűsítése, amely két részletben zajlik majd, az első idén ősszel, a másodikat pedig 2018-19 nyarán tervezi a fenntartó szervezet.
A Dombóvári Szivárvány Óvoda és Bölcsőde Bölcsődei Tagintézménye kérelmet nyújtott be az önkormányzat felé azzal a céllal, hogy a megnövekedett gyermeklétszám miatt szeretne az intézmény egy új csoportot indítani a következő évben. A városvezetés szerint is szükségessé vált a bővítés.
Szabó Loránd polgármester elmondta, az intézmény szakmai létszáma egy fővel gyarapodik majd, hiszen a gyermeklétszám emelésével szüksége van a bölcsődének egy dadusra, később pedig majd két nevelőre. Ezen kívül az épület is kívül-belül megújul, kicserélik a nyílászárókat, tető- és falszigetelést is elvégeznek, továbbá udvarrendezés is a terv része, valamint energetikai korszerűsítés is szeretnének, amivel a költségeket csökkenteni tudják – emelte ki a városvezető.
A becslések szerint 20-25 millió forintba fog kerülni az épület korszerűsítése, amely két részletben zajlik majd, az első idén ősszel, a másodikat pedig 2018-19 nyarán tervezi a fenntartó szervezet.
Bálintné Bende Klaudia bölcsődevezető elmondta, jelenleg 40 férőhely áll rendelkezésükre, most 53 gyermek szülője kérte a gyermeke felvételét, ezért kérték a segítséget. Továbbá a bölcsődében sajátos nevelési kisgyermekeket is tudnak majd fogadni, így szeptembertől egy ikerpár fog érkezni hozzájuk, ami azt is jelenti, hogy több férőhelyre lesz szükségük a következő időszakban.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 23. 17:11, csütörtök | Helyi
Újabb környezetszennyezés a Kaposon, pusztulnak a halak
Aki bármilyen információval rendelkezik a szennyezéssel vagy annak forrásával kapcsolatban, kérjük keresse fel a Dombóvári Városi Horgászegyesület Vezetőségét vagy a helyi rendőrkapitányságot!
2026. Április 23. 10:06, csütörtök | Helyi
Tűzeset volt egy dombóvári lakóháznál
Kigyulladt egy lakóház tetőszerkezete szerda délután Dombóváron, a Móricz Zsigmond utcában.
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 22. 00:00, szerda | Helyi
A Dombóvári Szuperinfó legújabb száma oldalunkon már olvasható
Ha szeretné rendszeresen és mielőbb megkapni újságunkat online postaládájába, iratkozzon fel email címével az alábbi oldalon:

