Hírek
2018. Május 30. 13:05, szerda |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
Magyarország sokat tett a dohányzás visszaszorításáért
Magyarország sokat tett a dohányzás visszaszorításáért, számos olyan intézkedést hozott, amiknek már vannak látható eredményei - mondta az Egészségügyi Világszervezet (WHO) magyarországi irodavezetője szerdán Budakeszin.
A dohányfüstmentes világnap alkalmából tartott rendezvényen Ledia Lazeri felelevenítette, hogy Magyarország betiltotta a nyilvános, zárt helyeken történő dohányzást, csökkentette a cigarettát és egyéb dohánytermékeket árusító helyek számát, valamint megemelte ezen termékek jövedéki adóját.
Mindezen intézkedések hosszú távon hozzák majd meg a kívánt eredményeket, azonban az adatokból az látszik, hogy mind a nők, mind a férfiak esetében csökkent a dohányosok száma - emelte ki.
A leszokás támogatására és a megelőzés fontosságára hívják fel a figyelmet a Budakeszin zajló egészségnapon, amit közösen szervezett az Országos Korányi Pulmonológiai Intézet, Budakeszi önkormányzata, valamint az Emberi Erőforrások Minisztériumának Dohányzás Fókuszpontja.
A rendezvény keretében együttműködési megállapodást kötött az Országos Korányi Pulmonológiai Intézet, a város önkormányzata és a Budakörnyéki Önkormányzati Társulás további települései.
Csutoráné Győri Ottilia, Budakeszi polgármestere a kezdeményezésről elmondta, céljuk a régió lakossága egészségi állapotának javítása, amelyben helyet kap a rendszeres testmozgás, a dohányzás visszaszorítása, az egészséges táplálkozás és a lelki egészség megőrzésének támogatása.
Kovács Gábor, a Korányi-intézet főigazgatója arról beszélt, hogy mindenki felelős a saját egészségéért. Arra szeretnék felhívni a figyelmet, hogy a rendszeres testmozgás és a dohányfüstmentes élet segítségével megőrizhetjük szívünk, ereink és tüdőnk egészségét, csökkenthetjük a szívkoszorúér-betegség, az agyvérzés, az érszűkület és számos rákos betegség okozta halálozás kockázatát - emelte ki.
Budakeszin a dohányfüstmentes világnap és a Kihívás napja közös rendezvényén ingyenes szűrések mellett vezető orvosok adnak egyénre szabott tanácsokat, az érdeklődők kerékpáros erőnléti felmérésben vehetnek részt, a dohányzók szakértői támogatást kaphatnak a leszokáshoz, a legkisebbeket pedig a rászokást megelőző játékos programokkal várják.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld
Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot
A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.
2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld
Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére
A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére
2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld
Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán
Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.

