Hírek
2020. November 06. 08:21, péntek |
Helyi
Forrás: Dombóvár Város Önkormányzata
Megemlékezést tartottak az 1956-os emlékműnél a nemzeti gyásznap alkalmából
A nemzeti gyásznapon a Tolna Megyei SzC Esterházy Miklós Szakképző Iskola és Kollégium közreműködésével emlékeztek. Az 1956-os emlékműnél Kerecsényi Márton mondott beszédet.
A magyar nemzet egyetlen győzelemmel végződő szabadságharca után kegyetlen megtorlás következett:
- Az első napon 7.000 ember emigrált,
- összesen, mintegy 190.000 ember menekült el (2.300 mérnök, 730 orvos, 300 képző- és iparművész, 260 színművész, 180 zenész, 100 ének- és táncművész, 200 író és újságíró, 260 egyetemi oktató és kutató, valamint 3.200 egyetemi és főiskolai hallgató).
- A disszidálók 2/3 része férfi és 1/3 része nő volt. 50%-uk 25 éven aluli!
- A megtorlás során 22.000 embert ítéltek börtönre, 13.000 főt internáló táborokba vittek. Közel 300 embert kivégeztek. A kivégzettek politikai elítéltek voltak, tehát valójában semmilyen bűncselekményt nem követtek el.
- Koncepciós per után végezték ki a forradalom vezetőit: Nagy Imre miniszterelnököt és Maléter Pál honvédelmi minisztert.
Márai Sándor Mennyből az angyal című verse zengett a téren Őze Áron színművész tolmácsolásában és a HEMI Band szívhez szóló dallamai tették meghitté a rendezvényt.

A program hátralevő részében az emlékezők fáklyákkal vonultak Mindszenty József bíboros szobrához, amely évekkel ezelőtt a Szent Orsolya Iskolaközpont udvarában lett elhelyezve. Ott dr. Hegedüs János plébános a hercegprímásra emlékezett. Majd a résztvevők meggyújtották mécseseiket, elhelyezték koszorúikat.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 23. 17:11, csütörtök | Helyi
Újabb környezetszennyezés a Kaposon, pusztulnak a halak
Aki bármilyen információval rendelkezik a szennyezéssel vagy annak forrásával kapcsolatban, kérjük keresse fel a Dombóvári Városi Horgászegyesület Vezetőségét vagy a helyi rendőrkapitányságot!
2026. Április 23. 10:06, csütörtök | Helyi
Tűzeset volt egy dombóvári lakóháznál
Kigyulladt egy lakóház tetőszerkezete szerda délután Dombóváron, a Móricz Zsigmond utcában.
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 22. 00:00, szerda | Helyi
A Dombóvári Szuperinfó legújabb száma oldalunkon már olvasható
Ha szeretné rendszeresen és mielőbb megkapni újságunkat online postaládájába, iratkozzon fel email címével az alábbi oldalon:

