Városlista
2026. március 3, kedd - Kornélia

Hírek

2022. Május 13. 06:00, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Négyezren fordultak influenza miatt orvoshoz a múlt héten

Négyezren fordultak influenza miatt orvoshoz a múlt héten

A figyelőszolgálatban részt vevő orvosok jelentése szerint május 2-8. között 4200-an fordultak orvoshoz influenzaszerű megbetegedéssel, ez 27 százalékkal kevesebb beteget jelent, mint az azt megelőző héten

- közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) csütörtökön.

Az elmúlt héten (18. hét) a betegek 24 százaléka gyerek, 35,8 százaléka 15-34 éves felnőtt volt. A 35-59 évesek korcsoportjába tartozott a betegek 30,4 százaléka, 9,8 százalékuk pedig a 60 éven felüliek közül került ki.

Közölték azt is: a múlt év 40. hete és ez év 18. hete között 1489 vizsgálati anyagot dolgoztak fel az NNK laboratóriumában, ezek közül 319 esetben igazolták influenza A vírust. Száznegyvennyolc megbetegedés hátterében légúti óriássejtes vírus (RSV), harminc esetben adenovírus-, százhét esetben koronavírus-fertőzés állt.

Címkék: beteg, influenza

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 03. 13:00, kedd | Belföld

Stratégiai jelentőségű nemzetközi megállapodásokat kötött a 4iG

4iG hosszú távra szóló, stratégiai jelentőségű nemzetközi együttműködéseket és keretmegállapodásokat kötött hétfőn Budapesten.

2026. Március 03. 11:00, kedd | Belföld

Barátság kőolajvezeték - Az ukrán elnök reagált az Orbán Viktor által bemutatott műholdfelvételekre

Zelenszkij azt mondta, hogy a csővezeték a föld alatt van, hogyan látná Orbán műholdról, hogy sérült-e?

2026. Március 03. 07:17, kedd | Belföld

Orbán Viktor: mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani

Mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani: a bevándorlást igenis meg lehet állítani, a gyerekeket és a családjainkat meg lehet védeni - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Sopronban.

2026. Március 02. 16:00, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter: Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön

Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön, de több arab országban nem javasolják az elindulást a határátkelők felé