Városlista
2026. június 24, szerda - Iván

Hírek

2017. Március 02. 14:07, csütörtök | Helyi
Forrás: www.facebook.com/dombomedia.hu

Sport elméleti tudásukat mérték össze a diákok Dombóváron

Sport elméleti tudásukat mérték össze a diákok Dombóváron

Dombóvár adott otthont a Mező Ferenc Szellemi Diákolimpia országos elődöntőjének február utolsó vasárnapján a belvárosi iskolában.

A 20 éves hagyományokra visszatekintő versenysorozatra az ország különböző pontjairól érkeztek versenyzők, elsősorban Dunántúlról, de jöttek Hódmezővásárhelyről és Békés megyéből is csapatok.

Szenyéri Zoltán, az Illyés Gyula Gimnázium igazgatója és a verseny szervezője lapunknak elmondta, az elődöntőbe került csapatok közül ezúttal Dombóvár adott otthon a rendezvénynek. A belvárosi iskolában 12 négyfős csapat mérte össze tudását, nekik írásban kellett nagyon gyorsan válaszolniuk a kérdésekre.

– Akik a sporttörténetet szeretik, azoknak ez egy nagyon jó megmérettetés, hiszen rengeteg olyan adatot kell ismerni, amire sokan talán nem is emlékezhetnek. Ezúttal például tudni kellett az 1896-os első athéni olimpia magyar érmeseit, a legutóbbi riói játékok magyar helyezettjeit, továbbá életrajzi adatokat és a paralimpikonokat is.

Az első helyen Őcsény, a második helyen Dombóvár, míg a harmadik helyen Körmend csapata végzett.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 24. 10:16, szerda | Helyi

Cseh Tamás-est Csikóstőttősön – Ingyenes kulturális élmény július 18-án

A magyar könnyűzene egyik legmeghatározóbb alakja, Cseh Tamás dalai elevenednek meg különleges előadás keretében Csikóstőttősön. A program ingyenes, regisztrálni az onk@tolna.net címen és a 74/462-573 telefonszámon lehet.

2026. Június 22. 11:19, hétfő | Helyi

Három baleset is történt Dombóvár környékén az elmúlt hétvégén

Egy esetben könnyű sérülés, a többiben anyagi kár lett az ütközés vége.

2026. Június 17. 09:00, szerda | Helyi

,, Mindenkinek van egy saját óceánja, amin egyszer át kell kelnie”

Az ember, aki átszelte a végtelent – a kaposvári MCC-ben tartott előadást Rakonczay Gábor „Ha nem életveszélyes, értelme sincs” – így látja a világot egy extrémsportoló.

2026. Június 14. 21:24, vasárnap | Helyi

Dombóvár és Simontornya között pótlóbuszok járnak

A pécsi vasútvonal karbantartása miatt Simontornya és Dombóvár között pótlóbusz jár csütörtöktől