Hírek
2021. Szeptember 22. 13:56, szerda |
Belföld
Forrás: infovárosok/Fotó: Máhl Szabolcs
Szeptembertől indulnak a pénzügyi élményórák az ország hat régiójában
A Pénziránytű Alapítvány a Mastercarddal együttműködésben útjára indította országos Bázisiskola Programját, melynek keretében az ország hat régiójában ingyenes, pénzügyi tudatosságot fejlesztő foglalkozások
és modern tanárképzés várja az általános- és középiskolás diákcsoportokat és a pedagógusokat. A program ünnepélyes megnyitójára az Alapítvány veszprémi bázisiskolájában került sor.
A program keretében az előző tanévben elkészültek a Pénzügyi Tudás Otthona tantermek a Pénziránytű Bázisiskola pályázat nyertes iskoláiban, az Alapítvány felkészítette a bázisiskolák trénereit és kipróbálásra kerültek az Alapítvány által fejlesztett élménytananyagok is. Szeptembertől minden készen áll, hogy széleskörben indulhasson a program az ország hat vidéki városában: Debrecenben, Dunaújvárosban, Győrben, Kisújszálláson, Szegeden és Veszprémben.
A Pénziránytű Bázisiskola Program fő célja, hogy a pénzügyi nevelés modern eszköztárát minél több diák számára elérhetővé tegye azáltal, hogy a diákok lakhelyéhez közel is lehetőséget teremt a mindennapi pénzügyi tudáshoz szükséges ismeretek elsajátítására. A bázisiskolák Pénzügyi Tudás Otthona tantermeiben 45 és 90 perces modern, interaktív foglalkozások várják a pénzügyi tervezés és korszerű pénzkezelés iránt érdeklődő diákcsoportokat.
Az országos program ünnepélyes megnyitójának a Bethlen István Közgazdasági és Közigazgatási Technikum adott otthont. A Pénziránytű Alapítvány veszprémi bázisiskolájában dr. Zsolnai Alíz, a Pénzügyminisztérium Pénzügyi Szabályozásért Felelős Főosztályának vezetője a pénzügyi tudatosság fejlesztése érdekében létrehozott széleskörű szakmai összefogást méltatta. Kavalecz Gábor, a Veszprémi Szakképzési Centrum főigazgatója és ifj. Szathmáry Árpád, a Bethlen igazgatója a pénzügyi tudatosság fejlesztésének iskolai lehetőségeiről, míg Eölyüs Endre, a Mastercard országigazgatója a pénzügyi attitűdök fiatalkori formálásának fontosságáról beszélt megnyitóbeszédében. Czapák Dóra, a Pénziránytű Alapítvány ügyvezető igazgatója záróbeszédében megköszönte az Alapítvány minden partnerének a bázisiskola program létrehozásához nyújtott támogatását, valamint reményét fejezte ki, hogy a korszerű élményórák hatékonyan járulnak hozzá a diákok széleskörű, gyakorlatias pénzügyi neveléséhez.
A Bázisiskolák elérhetőségeiről és a diákcsoportok regisztrációjáról bővebb információ a Pénziránytű Alapítvány honlapján (https://www.penziranytu.hu/bazisiskolak) is elérhető.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld
Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot
A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.
2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld
Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére
A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére
2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld
Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán
Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.

