Hírek
2014. Május 17. 14:04, szombat |
Helyi
Forrás: Dombóvár Város Polgármesteri Hivatala, fotó: blog.motorists.org
Tájékoztató a dombóvári térfigyelő rendszer kiépítéséről
Május 14-én 10.00 órakor Szabó Loránd polgármester a pályázaton nyertes ALDOCOM Bt. képviselőjével írta alá a központ és ez első kamera telepítésének szerződését a Városháza Ujváry termében.
2013 augusztusában Dombóvár Város Képviselő-testülete, a Dombóvári Rendőrkapitányság és a közterület-felügyelet javaslatának megfelelően első lépésben a fontosabb közterületek térfigyelő kamerákkal történő megfigyeléséről döntött.
2013 októberében testületi határozat született a térfigyelő rendszer műszaki-szakmai programjának elfogadásáról. A döntés alapján 5 telepítési körzetben kerülnének elhelyezésre térfigyelő kamerák.
2014 márciusában a közbeszerzési eljáráson kívüli felhívásban 1 db kültéri-éjjellátó térfigyelő kamerát tartalmazó rendszerre kértünk be ajánlatokat. A felhívás szempontrendszerének megfelelő nyertes pályázó az ALDOCOM Bt. lett. Első lépésben 1db kamera kerülne kiépítésre, melyhez később – a közbiztonság növelését szolgáló önkormányzati fejlesztések támogatásáról szóló (a belügyminiszter 28/2014. (IV. 1.) BM rendelete alapján – az Önkormányzat további 22 kamera kiépítéséhez nyújtott be pályázatot, melynek elbírálása folyamatban van. A teljes koncepció egy 5 telepítési körzetben 23 kamerát számláló térfigyelő rendszerből állna, mely egyrészt bűnmegelőzési célból Dombóvár lakosságának biztonságérzetét, másrészt a szelektív hulladéklerakók környezetének tisztaságának javítását és fenntartását lenne hivatott szolgálni. A 23 kamera azonban nem végleges szám, további körzeteket is szeretnénk bevonni később a megfigyelés/ellenőrzés alá.
Május 14-én 10.00 órakor Szabó Loránd polgármester a pályázaton nyertes ALDOCOM Bt. képviselőjével írta alá a központ és ez első kamera telepítésének szerződését a Városháza Ujváry termében. A rendezvényen jelen volt Végh Lajos rendőr alezredes, Dombóvár rendőrkapitánya, aki az eseményen beszélt a bűnmegelőzés fontosságáról.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 23. 17:11, csütörtök | Helyi
Újabb környezetszennyezés a Kaposon, pusztulnak a halak
Aki bármilyen információval rendelkezik a szennyezéssel vagy annak forrásával kapcsolatban, kérjük keresse fel a Dombóvári Városi Horgászegyesület Vezetőségét vagy a helyi rendőrkapitányságot!
2026. Április 23. 10:06, csütörtök | Helyi
Tűzeset volt egy dombóvári lakóháznál
Kigyulladt egy lakóház tetőszerkezete szerda délután Dombóváron, a Móricz Zsigmond utcában.
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 22. 00:00, szerda | Helyi
A Dombóvári Szuperinfó legújabb száma oldalunkon már olvasható
Ha szeretné rendszeresen és mielőbb megkapni újságunkat online postaládájába, iratkozzon fel email címével az alábbi oldalon:

