Hírek
2019. Január 02. 17:06, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció:pixabay
Tavaly 17,5 százalékkal több új személyautót helyeztek forgalomba
Tavaly 126 601 új személyautót helyeztek forgalomba Magyarországon, 17,5 százalékkal többet, mint 2017-ben - közölte a Carinfo.hu az MTI-vel a DataHouse Kft. adatai alapján.
Decemberben ugyanakkor 10,6 százalékkal csökkent a forgalomba helyezett személyautók száma, a 2017. decemberi 10 837-ről 9685-re.
Kishaszonjárművekből 22 725 darab került forgalomba tavaly a teljes év alatt, 14 százalékkal múlva felül az előző év adatát. Ebben a kategóriában 2018 decemberében is növekedés volt, a forgalomba helyezett 2780 kishaszonjármű 18,7 százalékkal volt több a 2017 decemberinél.
A motorkerékpárok forgalomba helyezése 30,9 százalékkal bővült 2018-ban, elérte a 2986 darabot. Az év utolsó hónapjában 6,8 százalékkal esett vissza, 55 darabra.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 03. 11:00, kedd | Belföld
Barátság kőolajvezeték - Az ukrán elnök reagált az Orbán Viktor által bemutatott műholdfelvételekre
Zelenszkij azt mondta, hogy a csővezeték a föld alatt van, hogyan látná Orbán műholdról, hogy sérült-e?
2026. Március 03. 07:17, kedd | Belföld
Orbán Viktor: mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani
Mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani: a bevándorlást igenis meg lehet állítani, a gyerekeket és a családjainkat meg lehet védeni - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Sopronban.
2026. Március 02. 16:00, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön
Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön, de több arab országban nem javasolják az elindulást a határátkelők felé
2026. Március 02. 13:23, hétfő | Belföld
Április 10-ig meg kell érkeznie a pedagógusok extra juttatásának
Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkár közösségi oldalán közzétett videóban jelentette be, hogy a kormány korábbi vállalásának megfelelően a pedagógusok márciusban egyszeri többletjuttatásban részesülnek.

