Városlista
2026. március 3, kedd - Kornélia

Hírek

2023. Január 05. 10:04, csütörtök | Belföld
Forrás: MKIF

Tejköd a magyar autópályán - Perceken belül két baleset is történt ugyanott

Tejköd a magyar autópályán - Perceken belül két baleset is történt ugyanott

Egy kamion figyelmetlenül próbált meg megelőzni egy másik teherautót december 16-án, az M7-en Balatonszárszó mellett.

A fehér furgon a kamion holtterében haladt, összeértek a belső sávban.

- Az ütközés után a két jármű félreállt.
-Mindketten bekapcsolták a vészvillogót.

Alig telt el néhány perc, amikor újabb baleset történt. Több érkező autó is fékezni kezdett.

Az utolsó valószínűleg túl nagy sebességgel jött, nem későn vette észre a balesetet, félre rántotta a kormányt. Előbb az első balesetben sérült furgonnak ment neki, majd egy szabályosan, a külső sávban haladó autónak.

Mindig az út és látási viszonyoknak megfelelőlen válasszuk meg a sebességet, tartsuk be a követési távolságot - hívja fel a figyelmet a videót közösségi oldalán közlő MKIF Zrt.

Az autópályán minden csak másodpercekbe telik - teszi hozzá az autópályafenntartó.

Címkék: Autópálya, baleset, köd

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 03. 15:00, kedd | Belföld

AM: sonkától a tojásfestékig, átfogó Nébih ellenőrzés zajlik egészen húsvétig

Március 2-án indul az idei tavaszi szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzés, melyet Tállai András az Agrárminisztérium (AM) parlamenti államtitkára rendelt el.

2026. Március 03. 13:00, kedd | Belföld

Stratégiai jelentőségű nemzetközi megállapodásokat kötött a 4iG

4iG hosszú távra szóló, stratégiai jelentőségű nemzetközi együttműködéseket és keretmegállapodásokat kötött hétfőn Budapesten.

2026. Március 03. 11:00, kedd | Belföld

Barátság kőolajvezeték - Az ukrán elnök reagált az Orbán Viktor által bemutatott műholdfelvételekre

Zelenszkij azt mondta, hogy a csővezeték a föld alatt van, hogyan látná Orbán műholdról, hogy sérült-e?

2026. Március 03. 07:17, kedd | Belföld

Orbán Viktor: mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani

Mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani: a bevándorlást igenis meg lehet állítani, a gyerekeket és a családjainkat meg lehet védeni - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Sopronban.