Hírek
2011. December 02. 07:32, péntek |
Belföld
Forrás: mno.hu
Tesco: fizetni kell a pénztárosoknak
A Tescónak ki kell fizetnie a 94 ezer forintos bérminimumot pénztárosai részére, erre utasította a Legfelsőbb Bíróság a multinacionális vállalatot – írja a Magyar Nemzet pénteki száma.
A munkavállalóknak erre a döntésre két évet kellett várniuk, annak ellenére, hogy az Országos Munkavédelmi és Munkaügyi Főfelügyelőség (OMMF) és négy munkaügyi bíróság jogerősen elmarasztalta a Tescót. A vállalat arra hivatkozott, hogy a pénztárosi munkakör náluk nem szakképesítéshez kötött, a szakképesítést a felvételnél sem várják el, így nem jár érte a garantált bérminimum.
A Magyar Nemzet birtokába jutott dokumentumokból az derül ki, hogy a cégnek van egy saját bérmátrixa. Ennek alapján az országot öt zónára osztva öt különböző fizetést ad ugyanazért a munkáért. Például Pest, Komárom-Esztergom és Somogy megyében valamivel több mint ezer forintot, Baranyában, Tolnában, Veszprém megyében már csaknem hétezer forintot, míg Borsodban, Bács-Kiskun és Csongrád megyében már tízezer forintot spórol pénztárosain a multinacionális vállalat.
A lap úgy számol, hogy ezzel a lépéssel éves átlagban összesen több mint százmillió, három évre visszamenőleg 300-400 millió forinttal fizet kevesebbet pénztárosainak a Tesco úgy, hogy a multinacionális vállalat bruttó árbevétele tavaly 666,5 milliárd forintot tett ki, vagyis naponta 1,8 milliárd forintos árbevételt produkált – olvasható a Magyar Nemzetben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld
Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik
A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.
2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld
Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot
A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.
2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld
Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére
A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére
2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld
Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán
Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.

