Hírek
2022. Május 05. 11:01, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Több menekült érkezhet a kárpátaljai rakétatámadás után
A miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója szerint a kárpátaljai vasútállomást ért orosz rakétatámadás után az eddigieknél is több háborús menekült érkezhet Ukrajnából Magyarországra.
Bakondi György az M1 csatorna szerdai műsorában úgy vélte, hogy a Nyugat-Európából vagy az Egyesült Államokból érkező fegyverszállítmányok raktározási központjait és szállítmányait célzó, az utóbbi hetekben tapasztalható orosz támadások folytatódni fognak.
Ennek - fűzte hozzá - lehet olyan hatása, hogy az eddigieknél is többen menekülnek el "Kárpátalján átmenetileg biztonságosnak tűnő helyszínekről" Magyarországra.
Kiemelte, ha ez bekövetkezik, Magyarország mindent megtesz annak érdekében, hogy a menekültek megkapják ugyanazt a színvonalú elhelyezést, ellátást, segítséget, mint az eddig érkezettek.
Az illegális bevándorlásra kitérve Bakondi György ismertette: kedd éjfélig több mint 61 ezer határsértőt fogtak el a rendőrök idén a déli határ térségében. Közlése szerint tavaly ugyanebben az időszakban ez a szám 31 ezer volt.
Mind az érkezők száma, mind az embercsempész-tevékenység megduplázódott - tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 18. 13:00, szombat | Belföld
A jövő héttől újra működhet a Barátság kőolajvezeték
2026. Április 18. 12:00, szombat | Belföld
Hárommal nőtt a Tisza képviselőinek a száma
Magyar Péter: hárommal több képviselői helyünk van
2026. Április 18. 11:00, szombat | Belföld
Gulyás Gergely: olyan Fidesz-frakció kell, amely a párt megújulását képes szimbolizálni
2026. Április 18. 09:00, szombat | Belföld
Magyar Péter: nagy országos rendezvény lesz az új kormány megalakulásának napján
Nagy országos rendezvényt szervez a Tisza Párt az új Országgyűlés alakuló ülésére a Parlament előtti Kossuth térre

