Hírek
2015. Szeptember 09. 11:40, szerda |
Helyi sport
Forrás: DOVASE
Tóth Lili Anna hatalmas magyar ifjúsági csúcsot futott
11 éves csúcsot döntött meg 3000 m akadályon a versenyszámban bemutatkozó 17 éves Tóth Lili Anna. Lili a Szuper Liga döntőjében 37 másodperccel, 10:18,20-ra javította az ifjúsági magyar csúcsot.
Szeptember 5-6-án rendezték Debrecenben a 2. Atlétikai Magyar Szuper Liga döntőjét, melyre a liga sorozat legeredményesebb felnőtt versenyzői mellett meghívást kapott Tóth Lili Anna is.
A zöldkártyával induló dombóvári atléta életében először futott 3000 m akadály versenyszámban, melyen bronzérmes lett. „Debütáló futását nagy izgalommal vártuk.” – nyilatkozta Fazekas Gáspár edző. „Összességében jó állapotban, jól futott. Kiválóan sikerült az átállás a 2000 m-es távról. Bíztató, hogy rengeteg maradt a versenyzőben, mind technikailag, mind pedig erősségben.” – tette hozzá a szakember. Majd elmondta, jövőre 10 perc alatti időeredményt szeretnének elérni.
Tóth Lili Anna időeredménye az ifjúsági korosztályban európai ranglistavezető eredmény és kevesebb, mint 5 másodpercre van a magyar junior csúcstól.
A következő hétvégén az Atlétikai Csapatbajnokság döntőjét rendezik Székesfehérváron, melyen a Dombóvári VASE több atlétája is indul.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 15. 00:00, hétfő | Helyi
A balatoni helytörténészek találkozóján tartott előadást Bodó Imre dombóvári helytörténész
Bodó Imre dombóvári helytörténész, múzeumalapító Fekete István és a Balaton környéke címmel tartott előadást
2025. December 14. 09:04, vasárnap | Életmód
Első alkalommal rendeztek jégvirágkarnevált Debrecenben
Első alkalommal rendeztek jégvirágkarnevált Debrecenben szombaton: az augusztusi hagyományos virágkarnevál téli kistestvéreként megtartott fesztiválra több ezren gyűltek össze a cívisváros központjába.

