Városlista
2026. június 24, szerda - Iván

Hírek

2016. Április 14. 10:10, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Újra bírságolt a Médiatanács

Újra bírságolt a Médiatanács

Az RTL Klub szolgáltatóját 7,54, a Class FM-ét egymillió forintos bírsággal sújtotta a médiatanács egy-egy műsoruk téves korhatár-besorolása miatt - áll a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság csütörtöki közleményében.

Közölték: a döntés szerint az RTL Klubon futó Éjjel-Nappal Budapest tavaly szeptember 22-ei adását és annak előzeteseit 12-es karika helyett a 16 éven aluliaknak nem ajánlott kategória szerint kellett volna közzétenni, azaz csak este kilenc óra után sugározhatta volna azokat a csatorna. Az epizódban torz magatartásminták jelentek meg, ahol a szexualitást indokolatlan nyíltsággal, lesilányítva, érdekekre alapozva, és egy másik ember kihasználásának, megbántásának eszközeként ábrázolták. A doku-reality műfaji sajátosságai megkönnyítik a szereplőkkel való azonosulást, a kevert műsortípus értő befogadásához pedig az átlagosnál mélyebb médiaismeretek szükségesek, aminek hiánya a kiskamasz korosztályt fokozottabban veszélyezteti - írják.

Jelezték azt is: a médiatanács célvizsgálat keretében folyamatosan monitorozza a sorozatot; a testület ez alkalommal is az eset összes körülményét, a fokozatosság és arányosság elvét figyelembe véve állapította meg a bírság összegét.

A Class FM szolgáltatóját a Morning Show című reggeli műsor december 30-ai és január 4-ei adásának hibás korhatár-besorolása miatt bírságolta összesen egymillió forintra a médiatanács, a határozat szerin ugyanis a médiaszolgáltatónak ebben az esetben is 16-os kategóriát kellett volna alkalmaznia a 12-es helyett, és 21 óra után közzétennie ezeket a műsorokat.

A decemberi műsorszámban a szexualitással foglalkozó részletek a témát nyersen, közönségesen, érzelemmentesen állították be, illetve egy családi tragédiát morbid humorral kommentáltak. Az érintett januári műsorszámban egy játszóházi tömegverekedést a műsorvezetők nem ítélték el egyértelműen, amivel káros magatartásmintát sugalltak, elfogadottként mutatták be a konfliktusok erőszakos megoldási módját, emellett a csak a szexualitásra épülő, érzelemmentes kapcsolatokat ellenpontozás nélkül, trágár nyelvezettel mutatták be - áll a közleményben.

A médiatanács hangsúlyozza: a kifogásolható részek a gyerekek fejlődési szintjének nem megfelelően szóltak a kényes témákról, ráadásul mindkét adás tartalmát célzottan, szerkesztve tették közzé.

Jelezték egyben: a testület hatósági eljárást indít a Sláger FM Helló, Sláger! című műsorának január 5-ei, 7-ei és 18-ai adásainak korhatár-besorolása miatt. A műsorszámok előtt nem tettek közzé korhatár-minősítést, tehát ez alapján a kisgyerekek számára is megfelelő témákról kellett volna szólnia a beszélgetéseknek. Ehelyett azonban vélhetően a 12 éven aluliak nem ajánlott kategóriába tartozott a műsor, mivel olyan szexuális utalások hangzottak el, amelyeket csak az érettebb korosztályok tagjai tudnak megfelelően feldolgozni.

Címkék: bírság, médiatanács

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld

Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot

A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.

2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld

Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére

A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére

2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld

Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán

Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.

2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld

V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért

A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.