Hírek
2011. Augusztus 23. 14:21, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress
Vöröskeresztes elsősegélynyújtók a Balatonnál
Idén közel 4000 alkalommal volt szükség a vöröskeresztes elsősegélynyújtók segítségére a Balaton partján.
Július 1. és augusztus 21. között összesen 403 fiatal teljesített elsősegélynyújtó szolgálatot a Balaton körül. 2007 óta közel 16 ezer sérülést láttak el szakszerűen a Magyar Vöröskereszt önkéntesei.
Napszúrás, rovarcsípés, horzsolás, és ezekhez hasonló, kisebb sérüléseket kellett a legtöbb esetben ellátniuk az elsősegélynyújtó fiataloknak. Ezen a nyáron a közel 4000 sérülésből 55 esethez hívtak mentőt az önkéntesek. A Magyar Vöröskereszt idén ötödik alkalommal indította el Balatoni Elsősegélynyújtó Szolgálatát (BESZ) 18 Balaton-parti település - összesen 27 – strandján, július 1-je és augusztus 21. között. A főszezonban közel 400 önkéntes, naponta délelőtt 10 és este 6 óra között teljesített elsősegélynyújtó szolgálatot a programban résztvevő balatoni strandokon.
A Balatoni Elsősegélynyújtó Szolgálat fiataljai 2007-ben több mint 2600, 2008-ban közel háromezer, 2009-ben közel négyezer, 2010-ben több mint 2500 sérülést láttak el szakszerűen. Az elmúlt évek alatt kétszer történt közvetlen életmentő beavatkozás. Idén is volt defibrillátor az elsősegélynyújtó fiataloknál, de ezen a nyáron szerencsére nem volt szükség az eszköz használatára.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld
Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik
A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.
2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld
Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot
A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.
2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld
Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére
A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére
2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld
Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán
Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.

